Rozgrywki tuż tuż…

Pierwsze info o rozgrywkach Ligi MAXI 2019/20

To już koniec letniej przerwy,organizatorzy Ligi Maxi rozpoczynają przygotowania do 41 edycji. Jak przebiegają i na jakim są etapie przekaże Jerzy Żytkowski odpowiedzialny za logistykę:
„Przygotowania do kolejnych rozgrywek rozpocząłem już w czerwcu od spotkania z prezesem MOSiR doktorem Jackiem Czareckim. Doktor Czarecki jest wyjątkowo przychylny naszym rozgrywkom i po krótkich negocjacjach zgodził się na cenę wynajmu hali przy ulicy Piłsudskiego z poprzedniego sezonu.Czekają mnie jeszcze rozmowy z Lubelskim Kolegium Sędziów,ale mam nadzieję,że wypracujemy korzystne stanowisko dla obu stron i ryczałt sędziowski zasadniczo się nie zmieni.”
W nadchodzącej edycji,którą planujemy na 16-17 listopada, czekają uczestników spore atrakcje. Tydzień po starcie ligi weźmiemy udział w memoriale Leszka Marii Roupperta. Wystartują dwie najlepsze drużyny z sezonu2018/19,czli PGE Dystrybucja i Symbit oraz dwie reprezentacje ligi w których wystąpią czołowi gracze z pozostałych czterech ekip.
Memoriał odbędzie się 23 listopada w hali MOSiR.Od nowego sezonu poprowadzimy kilka klasyfikacji:czołowy strzelec,MVP sezonu, drużyna fair play i najlepszy specjalista rzutów zza linii 6,75.Oczywiście będą inne niespodzianki,ale organizatorzy muszą dopracować jeszcze ostatnie szczegóły.Wszystkie nowe informacje będą podawane na stronie LLK.