Aktualności

Koniec Roku to dobry okres na opinie i podsumowania.

Koniec roku to dobry moment na podsumowanie pierwszych kolejek Ligi Maxi. Dotychczasowe zmagania tradycyjnie oceni Jerzy Żytkowski, główny organizator rozgrywek.

The Reds: Aktualny lider i chyba największa niespodzianka w naszej lidze. Cztery kolejne, pewne wygrane stawiają „Czerwonych” w roli faworyta do mistrzowskiego tytułu. Grający trener Marek Dejnek zbudował interesujący skład w którym główne role grają: Marek Lejko, Dariusz Josik i Piotr Padysz.

Symbit: Wicemistrz 40 edycji. W tym sezonie ma apetyt na złoto i konsekwentnie zmierza do celu. Ekipa Sławomira Łątki ma stabilny i wyrównany skład z liderem Piotrem Ostrowskim.

PGE Dystrybucja: Energetycy zaczęli sezon od porażki, ale już kolejne spotkania pokazały, że nie składają broni i powalczą o obronę tytułu mistrza sezonu 2018/19.

Lancet: To medaliści 40 edycji. Po 4 kolejkach mają bilans 2 zwycięstwa i 2 porażki. Do ekipy Lancetu dołączył Dariusz Prażmo – gracz o uznanej renomie, co z pewnością wzmocni potencjał obronny i ofensywny drużyny.

Venta: Gracze Venty rozpoczęli sezon z dużym animuszem, ale absencja w kolejnych meczach Roberta Dudka i Dariusza Czajki spowodowała, że stracili impet i na razie legitymują się tylko jedną wygraną.

4te Piętro: Zdecydowanie lepszych wyników oczekiwałem od teamu Łukasza Łukawskiego. Jedno zwycięstwo to zdecydowanie za mało jak na drużynę, która skupia doświadczonych i dobrze wyszkolonych zawodników.

Jurand: Początek mieli niezbyt udany, przegrali trzy kolejne spotkania, ale przełamali się w meczu z Lipa Team(90:36). Do ekipy dołączył doskonały snajper Rafał Duda (aktualny lider klasyfikacji strzelców 101 pkt.).

Lipa Team: To zespół w przebudowie. Po nieudanym sezonie 2018/19, Andrzej Lipski postanowił diametralnie zmienić skład osobowy swojej drużyny. Nowe twarze to doskonale radzące sobie w rywalizacji z panami: Anna Dobrowolska i Joanna Prażmo. Do drużyny dołączyli także: Artur Jasinskas (gracz z Litwy), Ireneusz Paszkowski, Marcin Ładziak oraz Andrzej Bednarczuk. Tak duża wymiana kadr musi spowodować tymczasowe obniżenie poziomu gry. Lipa Team potrzebuje czasu, aby przyszły pierwsze sukcesy.

Reasumując sukcesywnie wzrasta poziom sportowy Ligi Maxi i naprawdę trudno wytypować zdecydowanego faworyta do złota. Myślę, że dopiero ostatnie kolejki wyłonią mistrza. A walka o podium zapowiada się naprawdę pasjonująco.

Wyniki 10. kolejki I rundy Ligi Maxi 2023/2024

AktualnościWYNIKI 10 KOLEJKI I RUNDY  BRU - Dom Plus Kwadrat 73-65 Druga wygrana ekipy Dariusza Kota w tegorocznych rozgrywkach. Mecz stał na dobrym poziomie. Obie drużyny zaprezentowały sporo ciekawych zagrań w ataku i obronie. Gracze BRU wykazali się większym...

Wyniki 9. kolejki I rundy Ligi Maxi 2023/2024

AktualnościWYNIKI 9 KOLEJKI I RUNDY  Lancet - The Reds IGLO-KLIMA 69-109 Wynik odzwierciedla wydarzenia na parkiecie. Lancet nie miał większych szans w tym meczu. Lancet: Kokowicz 26, Gołacki 12, Kwiatkowski 11, Paluch 9, Chrościcki 1, Melko. The Reds: Dejnek 45...

Wyniki 8. kolejki I rundy Ligi Maxi 2023/2024

AktualnościWYNIKI 8 KOLEJKI I RUNDY  4te Piętro - Adley Hydroizolacje 65-45 Gracze Adley tylko w pierwszej połowie byli równorzędnym rywalem dla ekipy Łukasza Łukawskiego. Druga odsłona meczu to już dominacja 4 – tego Piętra. 4te Piętro: Łukawski 15, Waręcki 13,...

Wyniki 7. kolejki I rundy Ligi Maxi 2023/2024

AktualnościWYNIKI 7 KOLEJKI I RUNDY  Dom Plus Kwadart - Prospectiv 112-28 Wynik meczu mówi wszystko o przebiegu tego spotkania. Gracze Domu Plus całkowicie zdominowali wydarzenia na parkiecie. Dom Plus Kwadrat: Tomasz Szot 22, Łysiak 17, Chałupczak 16, Łukasz...

Wyniki 6. kolejki I rundy Ligi Maxi 2023/2024

AktualnościWYNIKI 6 KOLEJKI I RUNDY  Lipa Team - Dom Plus Kwadart 51-40 Wyrównane i interesujące spotkanie dwóch równorzędnych zespołów. Zwycięstwo gracze Lipa Team zapewnili sobie dopiero w ostatniej kwarcie. Lipa Team: Dobrowolska 20, Karwas 11, Lipski i Bodył...

Wyniki 5. kolejki I rundy Ligi Maxi 2023/2024

AktualnościWYNIKI 5 KOLEJKI I RUNDY  Symbit - BRU 91-66 Mecz bez większych emocji. Zdecydowana przewaga podopiecznych Sławomira Łątki. Strzelecki popis Piotra Ziółkowskiego (43 pkt w tym 7x3 ). W ekipie BRU wyróżnił się Marcin Ładziak (25 pkt). Symbit: Ziółkowski...