Aktualności

Koniec Roku to dobry okres na opinie i podsumowania.

Koniec roku to dobry moment na podsumowanie pierwszych kolejek Ligi Maxi. Dotychczasowe zmagania tradycyjnie oceni Jerzy Żytkowski, główny organizator rozgrywek.

The Reds: Aktualny lider i chyba największa niespodzianka w naszej lidze. Cztery kolejne, pewne wygrane stawiają „Czerwonych” w roli faworyta do mistrzowskiego tytułu. Grający trener Marek Dejnek zbudował interesujący skład w którym główne role grają: Marek Lejko, Dariusz Josik i Piotr Padysz.

Symbit: Wicemistrz 40 edycji. W tym sezonie ma apetyt na złoto i konsekwentnie zmierza do celu. Ekipa Sławomira Łątki ma stabilny i wyrównany skład z liderem Piotrem Ostrowskim.

PGE Dystrybucja: Energetycy zaczęli sezon od porażki, ale już kolejne spotkania pokazały, że nie składają broni i powalczą o obronę tytułu mistrza sezonu 2018/19.

Lancet: To medaliści 40 edycji. Po 4 kolejkach mają bilans 2 zwycięstwa i 2 porażki. Do ekipy Lancetu dołączył Dariusz Prażmo – gracz o uznanej renomie, co z pewnością wzmocni potencjał obronny i ofensywny drużyny.

Venta: Gracze Venty rozpoczęli sezon z dużym animuszem, ale absencja w kolejnych meczach Roberta Dudka i Dariusza Czajki spowodowała, że stracili impet i na razie legitymują się tylko jedną wygraną.

4te Piętro: Zdecydowanie lepszych wyników oczekiwałem od teamu Łukasza Łukawskiego. Jedno zwycięstwo to zdecydowanie za mało jak na drużynę, która skupia doświadczonych i dobrze wyszkolonych zawodników.

Jurand: Początek mieli niezbyt udany, przegrali trzy kolejne spotkania, ale przełamali się w meczu z Lipa Team(90:36). Do ekipy dołączył doskonały snajper Rafał Duda (aktualny lider klasyfikacji strzelców 101 pkt.).

Lipa Team: To zespół w przebudowie. Po nieudanym sezonie 2018/19, Andrzej Lipski postanowił diametralnie zmienić skład osobowy swojej drużyny. Nowe twarze to doskonale radzące sobie w rywalizacji z panami: Anna Dobrowolska i Joanna Prażmo. Do drużyny dołączyli także: Artur Jasinskas (gracz z Litwy), Ireneusz Paszkowski, Marcin Ładziak oraz Andrzej Bednarczuk. Tak duża wymiana kadr musi spowodować tymczasowe obniżenie poziomu gry. Lipa Team potrzebuje czasu, aby przyszły pierwsze sukcesy.

Reasumując sukcesywnie wzrasta poziom sportowy Ligi Maxi i naprawdę trudno wytypować zdecydowanego faworyta do złota. Myślę, że dopiero ostatnie kolejki wyłonią mistrza. A walka o podium zapowiada się naprawdę pasjonująco.

Sezon 2020/21 oficjalnie odwołany!!! i Zakończenie sezonu 2019/20

AktualnościSezon 2020/21 oficjalnie odwołany!!! i Zakończenie sezonu 2019/201Miniony 2020 rok nie był zbyt przyjazny dla miłośników sportu amatorskiego. Pandemia Covid-19 zniweczyła wszystkie zamierzenia organizatorów Ligi Maxi. Jaka przyszłość czeka nasze rozgrywki?...

Co z tą Ligą Maxi?

AktualnościCo z tą Ligą Maxi?  Koszykarze-amatorzy na start rozgrywek czekają już od listopada. W związku z obostrzeniami epidemicznymi, wprowadzonymi na terenie całego kraju, termin rozpoczęcia rozgrywek został po raz kolejny zmieniony. Jakie są decyzje...

Start Ligi Maxi ponownie opóźniony?

AktualnościStart Ligi Maxi ponownie opóźniony?    Czy w związku z kolejnymi obostrzeniami wprowadzanymi na terenie Polski, zmieni się termin rozpoczęcia naszych rozgrywek? Na te pytania spróbuję odpowiedzieć Jerzy Żytkowski: Od ponad 20 lat zajmuję się...

Oczekiwanie na start Ligi Maxi

AktualnościOczekiwanie na start Ligi Maxi  W piątek 6 listopada upłynął termin zgłoszeń do naszej ligi w sezonie 2020/21. Udział w rozgrywkach potwierdziło 11 drużyn, sześć z poprzedniego sezonu: The Reds, Symbit, Venta, Budostat, 4te Piętro i Lipa Team, oraz pięć...

Termin zgłoszenia drużyny do 6 listopada!!!

AktualnościKomunikat organizatorów Ligi Maxi W związku z koniecznością opracowania systemu rozgrywek na sezon 2020/21 i oszacowania kosztów uczestnictwa w rozgrywkach (które to informacje będą zależne od ilości uczestników), organizatorzy ligi ustalili definitywny...

Zgłaszają się kolejne ekipy!!!

AktualnościLiga Maxi tuż przed inauguracją (o ile COVID-19 pozwoli)Do 41 sezonu zgłaszają się kolejne drużyny, aktualnie mamy potwierdzonych 12 zespołów: ośmiu stałych uczestników: The Reds, Lancet, PGE Dystrybucja, 4te Piętro, Symbit, Venta, Budostat i Lipa Team oraz...